Najważniejsze historie tygodnia Na moim blogu wiele się dzieje

Ziomek 14.12.2020

Popularność serwisu i jego wpływ na pozycję

Część treści tej witryny może zawierać śmierdzące nawyki. Nie pozwól im przetrwać.

Istnieją różne typy witryn internetowych. Jedne tworzone są optymalnie, inne tylko po to, by zaspokoić potrzeby danej strony, jeszcze inne są tworzone w celu oszukania robotów wyszukiwarek, a jeszcze inne są tworzone wyłącznie w celu ominięcia wyszukiwarki.

Jednym z najważniejszych elementów tworzenia serwisu internetowego jest jego integralność redakcyjna. Jeśli zależy nam na danej stronie lub sklepie internetowym, nie sposób nie zadbać o jej autentyczność.

Dlatego warto wiedzieć o autentyczności dokumentów dostarczanych przez firmy zajmujące się produkcją stacjonarną lub do masowej dystrybucji.

Jeśli zastosujemy właściwą metodę, jaką jest właściwe sprawdzenie i weryfikacja dokumentów, uzyskamy prawidłowe wyniki w mniej popularnych wyszukiwarkach.

Jest to bardzo ważne, jeśli chcemy dotrzeć do danego klienta. Rozumie, że robiąc zakupy w danej firmie, ma do czynienia z profesjonalnym shopperem.

Roboty wyszukiwarek są bardzo dobre w wykrywaniu czegoś takiego jak man-in-the-middle (MITM). To znaczy, jeśli świadczymy usługę na stronie internetowej, z której korzysta inna osoba, możliwe jest, że właściciel strony nie rozpozna złożonego zamówienia i nie pojawi się ono w wynikach wyszukiwania.

Aby jednak właściciel serwisu miał całkowitą pewność, że strona umieszczona przez daną firmę jest rzeczywiście jego własnością, warto też zwrócić uwagę na to, że strona to nie tylko zyski; chodzi również o zapewnienie stronie internetowej unikalnego i wartościowego produktu i usługi.

W takim przypadku ważne jest, abyśmy nie cenili zbyt wysoko produktu lub usługi, którą oferujemy; jest to szczególnie ważne w przypadku cen hurtowych, ponieważ jest to najdroższa forma promocji i nie opłaca się na dłuższą metę.

Promując dany produkt lub usługę, warto mieć kilka wersji tekstu promocyjnego, aby użytkownicy mogli wybrać ten, który preferują.

Przykładowo, jeśli pozycjonujemy ofertę w postaci artykułu w wyszukiwarce, możemy pozycjonować stronę na kilka sposobów: jako link do serwisu, jednostka reklamowa, załączona strona lub nawet jako samodzielna strona. Każda z tych form promocji ma swoje zalety i wady, ale ogólnie uważam, że warto podkreślić podstawową zasadę: użytkownik powinien być tutaj najważniejszy, a sama strona - najważniejsza.

Popularność serwisu świadczy o poprawności działania serwisu. Przy sprawdzaniu poprawności działania serwisu warto skorzystać z tzw. Algorytmu Google. Algorytm określa, czy strona internetowa jest nie tylko stylowa, ale także funkcjonalna. Funkcjonalność mierzona jest liczbą miesięcznych odsłon serwisu, co dla Google jest najważniejszym parametrem. Obliczając miesięczny przychód serwisu, warto zwrócić uwagę na to, że przychód nie wynika z liczby odwiedzin, ale z pozycji serwisu.

Równie ważna jest prezentacja serwisu, a jednym ze sposobów na osiągnięcie tego jest marketing szeptany. W tej formie promocji stoimy pośrodku między klientem a jego klientem, jesteśmy pośrednikiem. Mówiąc najprościej, jest to subtelna pośrednictwo osoby trzeciej, pozornie niezaangażowanej wobec klienta.

Niestety zdarza się, że profesjonalnie wykonana strona internetowa nie będzie w stanie konkurować z najlepszymi, a dzieje się tak z wielu powodów. Głównym jest to, że tych drugich jest więcej, dlatego konkurencja nie zobaczy fraz, które promujemy. Z drugiej strony, jeśli nie mamy serwisów WWW, nie możemy bezpośrednio konkurować z największymi serwisami, a to też jest znany fakt.

Trudno powiedzieć, czy ta zasada dotyczy branży pozycjonowania, czy całego marketingu stron internetowych. Istnieje wiele opinii na ten temat, ale nikt nie ma informacji o drugiej stronie.

Popularność serwisu i jego wpływ na pozycję

Posiadanie strony internetowej nie jest łatwe. Proces tworzenia jest bardzo wyspecjalizowany, precyzyjny i metodyczny. Tworzenie stron internetowych to jednak nic w porównaniu z włożonym w to wysiłkiem.

Tylko nieliczne, bardzo niszowe firmy są w stanie przetrwać na rynku bez udanej strony internetowej. Po udanej stronie internetowej bardzo trudno jest znaleźć klienta, który nie kupi u nas.

Dotyczy to również firm o ugruntowanej pozycji, trudno jest pozyskać nowych klientów, jeśli nie mamy aktualnych obrotów.

Strona internetowa, jeśli już ją posiadamy, to nie tylko zyski i zadowoleni klienci, ale także zapewnienie naszym klientom jak najlepszej obsługi, a usługa, którą oferujemy, jest dla nas bardzo ważna

Tagi: pozycjonowanie seo,